CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO (numer bezpłatny z telefonów stacjonarnych)

Akcja szczepienia lisów

03 04 2018

 Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Katowicach informuje o przeprowadzeniu na terenie województwa śląskiego akcji szczepienia lisów wolno żyjących w okresie od 4 do 13 kwietnia 2018!

 Akcja będzie przeprowadzona przy użyciu samolotów. W sumie na terenie całego województwa śląskiego zostanie wyłożonych 202 620 dawek szczepionki. Szczepionka zatopiona jest w przynęcie w postaci małych brunatnych krążków o zapachu  „zepsutej ryby”. Zapach ten lisy wyczuwają z odległości ok. 800 metrów. Szczepionki zostaną wyłożone nie tylko w lasach, ale i na pozostałych terenach zielonych  np. na polach, łąkach, w ogródkach działkowych, a nawet w parkach.

 Apeluje się do mieszkańców  o nie podnoszenie szczepionek z ziemi. Lisy wyczuwając zapach człowieka nie zjedzą dotkniętej kostki. Dwa tygodnie po przeprowadzeniu  akcji  nie wolno wyprowadzać zwierząt  domowych na  tereny niezabudowane.

Wróć do aktualności...

You currently have JavaScript disabled. This site requires JavaScript to be enabled. Some functions of the site may not be usable or the site may not look correct until you enable JavaScript. You can enable JavaScript by following this tutorial. Once JavaScript is enabled, this message will be removed.